Ebeveynler İçin HighScope

Eğer Başka Şekilde Öğretilmiş Olsaydı Okulda Daha Başarılı Olabileceğinizi Merak Ettiniz Mi?

HighScope olarak 50 yılı aşkın bir süredir küçük çocukları ve nasıl öğrendiklerini araştırıyoruz. Bir dönüm noktası olan araştırmamız Perry Preschool Study kendi alanında bir ilktir. HighScope’un kurucusu olan Dr. David Weikart, çocukların nasıl öğrendiği konusunda yeni fikirler geliştirerek ve bu fikirlere bağlı kalarak ön okul eğitimi alan çocuklar için yenilikçi bir öğrenme metodu geliştirmiştir.

Bu çalışmada, Dr. Weikart iki, risk altında olan çocuk grubunu test etmiştir, programı alan grubu almayan ile karşılaştırmıştır. HighScope araştırmacıları araştırmaya katılan çocukları 40 yaşlarına kadar takip ederek, bu çok özel ön okul eğitiminin yaşamlarında nasıl bir fark yarattığını gördüler ve sonuçları inanılmazdı.

Bu araştırmadan ve diğerlerinden edindiğimiz bilgi ve çocuklarla ve öğretmenlerle olan çalışmamızın verdiği geniş tecrübe, şu anda HighScope Müfredatı olarak bilinen aşamaya gelmiştir.

Grup Zamanları, Yeni Aktiviteleri, Materyalleri ve Kavramları Tanıtmak İçin Bir Fırsattır

Ön okul eğitimi alan çocuklar için küçük ve büyük grup zamanları genellikle 15 dakika sürer. Bu zamanlar sırasında yetişkinler çocukları yeni materyaller, fikirler ve aktiviteler ile tanıştırırlar. Böylece çocuklar iş zamanlarında keşfetmeye devam edebilirler. Grup zamanları ayrıca çocuklara sosyal fırsatlar da sağlar.

Grup Zamanları, Müfredatın İçeriğinin Yanı Sıra Çocukların İlgisine Göre De Uzar

HighScope öğretmenleri grup zamanlarını planlarken düşünceli hareket ederler ve çaba sarf ederler. Çocukların ilgi alanlarının ne ve bu alanlarda nasıl daha fazla keşiflerde bulunabileceklerini görmek için günlük gözlemlerini kullanırlar. Grup zamanları ayrıca öğrenmenin sistematik ve seri olması gerektiği durumlarda da bir günün parçasıdır.- Örneğin özel beceriler ve okuma - yazma ya da matematik konuları bütün çocuklar için garanti edilir. Ayrıca bir grup aktivitesi özel bir fikir hakkında planlandıysa, öğretmenler çocuklara inisiyatif kullanma ve seçim yapma konularında fırsatlar verirler.

KARDES
KURUMLARIMIZ