Tüm NEST'lerde anadili İngilizce olan Native Öğretmenler bulunmaktadır.

Biz Uluslararası Çocuk Üniversitesinde, çocuklarımızın verilen bilgileri hatırlamasını sağlayan HighScope metodlarıyla İngilizce eğitimi veriyoruz. HighScope dil öğretiminde en önemli unsur, çocuğumuzun yeni kelime dağarcığı ve öğrenme tecrübesiyle olan bağıdır.

Tüm NEST'lerde anadili İngilizce olan Native Öğretmenler bulunmaktadır.

Aslında görülmeyen ama raporlanabilen, gözlenebilen üç aşamada İngilizce dersi veriyoruz.Birinci aşamada , her gün tüm sınıflarda yarım gün boyunca anadili İngilizce olan Native Öğretmenler bulunmaktadir. Bu öğretmenler yemek saatleri ve çalışma saatlerinde de sınıf ile birliktedirler. Ayrıca bu Öğretmenler büyük grup saatlerinde lider öğretmenlik yapmaktadırlar.
Büyük grup saatlerinde Native Öğretmen hikaye kitapları okuyabilir, şarkı söyleyebilir ve eğitici oyunlar, aktiviteler yaptırabilir. Bu süreçte Native Öğretmenler soru sorarak günlük diyaloglar kullanarak çocuklar ile sürekli iletişim halindedirler. Böylece çocuklar ilk önce dile duyusal olarak işiterek alışıyor, ayrıca herkesin aynı dili kullanmadığını, farklı bir şekilde konuşulabildigini anlıyorlar.İkinci aşamada ise çocuklar Native Öğretmenden duyduklarını, mimik ve vücut dili desteği ile anlamaya başlıyor. Üçüncü aşamada ise çocuklar Native Öğretmenleri ile İngilizce iletişim kurmaya başlarlar. Her çocuk kendi başına birer bireydir. O yüzden her çocuk bu aşamalara kendi bünyesinde ilerleme gösterir. Native Öğretmenin buradaki rolü her fırsatta her bir çocuğun İngilizce dilini doğal ortamlarda konuşulduğunu duymasını sağlamak ve gündelik durumları kullanarak iletişim kurabilmesine yardımcı olmaktır.

Ayrıca Bknz : İngilizce Atölyesi

KARDES
KURUMLARIMIZ