Eğitimin Oscarı Türkiye'ye ...

GEF Başkanı Paolo Alberti, "Uluslararası Çocuk Üniversitesi projesi tüm dünyaya örnektir" derken AGK CEO'su Gökhan Gündoğdu ise "Türkiye'ye kazandırdığımız bu önemli ödülü Van depreminde eğitim şehitlerimiz olan ülkemizin cefakar ve bilgi dolu değerli öğretmenlerimize ithaf ediyorum" dedi.

Eğitimin Oscarı Türkiye'ye ...

Adana'da kurulan dünyanın ilk 3-6 Yaş Uluslararası Çocuk Üniversitesi daha eğitime başlamadan yurt dışından "Yılın En Kıymetli Eğitim Projesi" ödülünü aldı.

İtalya'nın Sanremo kentinde ünlü Ariston tiyatrosunda yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı törende Global Education Award (Küresel Eğitim Ödülü) ödüllerini almaya hak kazanan kurum ve kişilere plaketleri verildi. Türkiye'den Adana Gündoğdu Koleji'nin (AGK) Eylül ayında eğitime başlayacak olan Uluslar arası Çocuk Üniversitesi projesi eğitimin Oscar'ı olarak adlandırılan ödüle layık görüldü.

        

PROJE TÜM DÜNYAYA ÖRNEKTİR
Bu büyük tören için İtalya'ya giden AGK CEO'su Gökhan Gündoğdu'ya ödülü İtalya UNICEF Başkanı Giacomo Guerriera, İtalyan Senatör Roberta Pinotti ve GEF Başkanı Paolo Alberti birlikte takdim etti. GEF Başkanı Alberti, Uluslar arası Çocuk Üniversitesi projesini gördüklerinde çok etkilendiklerini ve tüm dünyaya örnek olduğunu vurgulayarak, "Gökhan Gündoğdu'nun dünyada çocukların eğitim konusunda yapmış olduğu çalışmalar takdire şayendir. Özellikle her karesinde çocuklara verilen önemin ortaya çıktığı Uluslar arası Çocuk Üniversitesi Projesi tüm dünyada eğitime ilham vermektedir. Bu nedenle de yılın Global Education Award (Küresel Eğitim Ödülü) almaya hak kazanmıştır. Kendilerini tebrik ediyoruz" dedi.ÖDÜLÜ VAN DEPREMİNDE ŞEHİT OLAN ÖĞRETMENLERİMİZE İTHAF EDİYORUM
Gökhan Gündoğdu ise Uluslar arası Çocuk Üniversitesi projesinin yıllardır süren araştırmalar neticesinde ortaya çıktığını anlatarak törende yaptığı konuşmada şunları söyledi, "AR-GE birimimizdeki arkadaşlarımızla dünyanın birçok ülkesinde araştırmalar yaptık ve böyle bir projenin olmadığını gördük. Hayata geçirmek için harekete geçtik ve inşallah Eylül ayında eğitime başlayacağız. Avrupa'da yılın en kıymetli eğitim projesi ödülünü almak Uluslar arası Çocuk Üniversitesi'nin dünyada ilk olduğunu birkez daha kanıtlamıştır. Ve tabi böyle önemli bir ödüle layık görülmek omuzlarımızdaki sorumluluğu bir kat daha arttırmıştır. Eğitim camiası için çok önemli olan bu ödülü Türkiye'ye kazandırdığımız için gururluyuz. Ödülü, Van depreminde eğitim şehidimiz olan ülkemizin cefakar ve bilgi dolu değerli öğretmenlerimize ithaf ediyorum."


KARDES
KURUMLARIMIZ