Çocuk Üniversitesi Kanada'ya Model Oluyor...

Dünyanın ilk Uluslararası 3-6 Yaş Çocuk Üniversitesi’ni görmek için Türkiye’ye gelen Kanada Eğitim Bakanı Gerry Pitman, “Böyle bir okulu Kanada’da da görmek isteriz” dedi.
Çocuk Üniversitesi Kanada'ya Model Oluyor...

“Dünyaya Model Olacak” sloganı ile kısa süre önce kurulan ilk Uluslararası 3-6 Yaş Çocuk Üniversitesi Kanadalıların büyük ilgisini çekince eğitim Bakanı ve direktörü Türkiye’ye geldi. Kanada’nın Nova Scotia eyaleti Eğitim Bakanı Gerry Pitman ve direktör Pat Morash, ISE Kültürlerarası Lise Değişim Programı Devlet Bakanlığı Programları Koordinatörü Volkan Cerrahoğlu ile birlikte Adana Gündoğdu Koleji (AGK) ve Uluslararası 3-6 Yaş Çocuk Üniversitesi CEO’su Gökhan Gündoğdu’yu ziyaret ettiler.

      

Dikkat çekmesi normal
CEO Gökhan Gündoğdu, Uluslararası 3-6 Yaş Çocuk Üniversitesi’nin dünya genelini kapsayan uzun bir araştırma ve AR-GE çalışmalarının ardından kurulduğuna işaret ederek, “Dünyada ilk dememiz birçok ülkede yaptığımız incelemelerde örneğini görmediğimizdendir. Bu nedenle diğer ülkelerin dikkatini çekmesini normal karşılıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Kanada’da böyle okul yok ve yapmak isteriz
Çocuk Üniversitesi’nin görsellerini, içeriğini ve eğitimde ki proje ortaklarını gördüklerinde çok etkilendiklerini söyleyen Bakan Gerry Pitman, önce baştan sona okulu gezip küçük öğrencilerle sohbet etti. İncelemesinin ardından görüşlerini açıklayan Eğitim Bakanı Pitman, “Okul harika dizayn edilmiş, kurgulanmış. Buna benzer bir okulu Kanada’da görmek isteriz ve yapmak isteriz çünkü böylesi bizde yok. Harika bir okul” dedi. 

Akademik ortaklık protokolü Uluslararası 3-6 Yaş Çocuk Üniversitesi’ndeki incelemelerinin ardından Bakan Gerry Pitman, CEO Gökhan Gündoğdu ile bir araya geldi ve “Akademik Ortaklık Protokolü” imzalandı. Protokol Gündoğdu Koleji ve Kanada Nova Scotia eyaleti öğrencilerinin orada ve burada eğitim görmesini içeriyor.

KARDES
KURUMLARIMIZ