Kampüs

Dünyanın, alanında en gelişmiş ve en büyük erken yaş çocuk gelişim kampüsü olan "Uluslararası Çocuk Üniversitesi" kapılarını açıyor: 10.000 m²

Spor yapmak bir kültürdür.

Faydalı alışkanlıkları küçük yaştan itibaren çocuklarımıza kazandırmak için kampüsümüzü tasarlıyoruz...
Etrafımızda sürekli spor yapmaya niyet eden yüzlerce yetişkin görüyoruz. Fakat bu niyetleri genelde gerçekleşemiyor. Neden mi? Çünkü spor yapmak da küçük yaştan itibaren oluşan bir kültürdür ve öğretilen bir ihtiyaçtır. Bu amaçla sporu müfredatımızın çok önemli bir yerine koyuyoruz. Kampüsümüzde, tüm öğrencilerimizin yüzme becerisine daha üç yaşında kavuşması için 3-6 yaş grubunun ihtiyacına yönelik tasarlanan bir kapalı havuzumuz mevcut. Tabi büyükler için de tribünü unutmadık. Kim çocuğunun ilk yüzme dersinde onu yalnız bırakmak ister ki? Alkışlarınızı, aferinlerinizi hazırlayın. Çünkü biz Uluslararası Çocuk Üniversitesi’ni sporla büyüyen nesiller için hazırladık...

Kampüs konseptimizin en önemli özelliği sınıfların bir avlu etrafında toplanmasıdır. Günümüzde sınıf kavramı yerini çocuklarımızın günlük hayatlarını yaşayabilecekleri “NEST” (Yuva) kavramına bırakıyor. Her NEST aslında yaşam ve öğrenme merkezidir. NEST’lerin hemen önünde ise oldukça geniş bir alana sahip olan açık hava hayat merkezi (LIFE) yer alır Tabii aslında her yer bu afacanlar için oyun alanıdır. Tüm bu NEST’ler bir araya gelerek bir avlu etrafında toplanmıştır.

Tüm NEST’ler bir araya gelerek bir avlu etrafında toplanmıştır.
Avlunun ortasında kalan kocaman alan ise “LIFE” (Hayat) olarak adlandırılmaktadır. Burası, aynı anda yüzlerce çocuğun birlikte oynayabileceği, sosyalleşebileceği, paylaşmayı örenebileceği farklı bir dünyadır. Tüm NEST’ler LIFE’a açılır. Yani çocuklar NEST’de kendi dünyalarını yaşarken, aynı zamanda büyük bir dünyanın parçası olduklarını diğer yaş gruplarıyla sosyalleşmek için çıktıkları LIFE’de hissederler.

Aslında konseptimizin temel noktalarından biri olan avlu fikri yüzlerce yıldır Anadolu’da süregelen kültüre dayanıyor. Anadolu mimarisinin temel özelliklerinden biri olan “İç Avlu” unsuru, Uluslararası Çocuk Üniversitesi’nde de uygulanmıştır. Ülkemizin kimi bölgelerinde adına “Hayat” da denen bu yapı sayesinde bireyler, bir arada yaşama, ortak bir alanı kullanma ve sosyalleşme konusunda tam bir uyum içerisinde gündelik hayata adapte olmaktaydı. Çağımızın hepimizi yalnızlaştırdığı gerçekliğini düşünürsek, çocuklarımız ve ailelerimiz için LIFE’ın ne kadar büyük bir armağan olduğunu anlayabiliriz.

Ailelerimizin kampüs ziyaretlerini daha keyifli ve rahat hale getirmek için, araçlarını güvenle bırakabileceği açık hava otoparkı dışında bir de kapalı otoparkımız mevcuttur. Kapalı otoparka aracını bırakan misafirlerimiz, Uluslararası Çocuk Üniversitesi ana lobisine asansörle bir üst kata çıkarak rahatlıkla ulaşabilirler.

KARDES
KURUMLARIMIZ